Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

S.S.S.

S.S.S.

SORU: AESEM'in çalışma amacı nedir?
AESEM, kuruluş misyon ve vizyonuna uygun olarak, başta AEÜ personel ve öğrencilerine yönelik daha sonrasında şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarına uygun akademik ve kişisel gelişimi sağlayacak her türlü eğitim faaliyetinin yürütüldüğü bir merkezdir. Eğitimlerde amaç, yaşam boyu öğrenme perspektifinde vatandaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte özel şirket personellerinin ve AEÜ personel ve öğrencilerinin hizmet öncesi-süresi-sonrası ihtiyaçlarının onların lehine olacak şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

 

SORU: Sertifikalı eğitiminleriniz var mıdır?
Merkezimiz tarafından düzenlenen kurslar sertifikalı, katılım belgeli ve genel amaçlı kurslar olarak üç başlıkta toplanmıştır. Alacağınız kurs ile ilgili detaylı bilgi kısmından kurs detaylarını öğrenebilirsiniz. Bunun yanında AESEM eğitim içerikleri MEB Yaşam Boyu Öğrenme programları ile birebir uyumlu olarak planlanmıştır.

 

SORU: Ücret politikası hakkında bilgi verir misiniz?

Merkezimiz, ücret politikasında AEÜ personel ve öğrencilerinin yanında kamu personelinin eğitimlerden yararlanmasını sağlayacak şekilde hizmet vermektedir. AEÜ personel ve öğrencileri için %20 kurs indirimi yapılırken, kamu personeli için her bir kurs için %15 kurs indirimi yapılmaktadır. Bunun yanında grup katılımları için uygun indirim oranları yapılmaktadır.
 

SORU: Sınıflarda kaç kişilik eğitim verilecektir?

Eğitim sınıflarımızda eğitim özelliğine uygun sınıf mevcudu değişebilmektedir. Uygulama gerektiren eğitimler için sayı 10 kişiye kadar düşebilir. Sınıflarda planlanan eğitimler için azami hedeflenen sayı ise 15 kişidir.

 

SORU: Bir eğitime katılmak istediğim zaman öncelikli olarak ne yapmam gerekiyor?

AESEM web sayfasında bulunan “Online Ön Kayıt” butonuna basarak katılmak istediğiniz kursa kısa yoldan ön kayıt yapabilirsiniz. Merkezimiz yetkilileri en kısa zamanda kurs bilgileri ve ödeme detayları hakkında bilgi verecektir.

Kesin kayıt için ise, merkezimize kayıt formu ile birlikte, nüfus cüzdanı fotokopisi, kurs ücretini ödediğinize ait dekontu teslim etmeniz gerekmektedir. Bazı kurslara yönelik kayıt için ek belgeler istenebilir. Bu belgeler kurs içeriğinde veya merkezimiz sekretaryası yoluyla öğrenebilirsiniz.

 

SORU: Ücretsiz kurslarınız düzenlenmekte midir?

Merkezimizde her dönem için AEÜ personel ve eşleri ile birlikte kendi öğrencilerimiz için ücretsiz düzenlenecek kurslarımız mevcuttur. Detaylı bilgiye web sayfamızdan veya merkezimiz sekretaryasından öğrenebilirsiniz.

 

SORU: Eğitimlere kimler katılabilir?

Eğitimlerimiz her yaş ve meslek grubuna uygun planlanmıştır. Kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte özel şirketler kurumumuza başvurarak eğitim talebinde bulunabilirler. Kurs içeriklerinde, kurslara kimlerin katılabileceği ile ilgili teknik bilgilere ulaşılabilir.

 

SORU: Herhangi bir kurs açılması talebinde nasıl bulunabilirim?

AESEM web sayfasında “kurstalep” linkini kullanarak veya merkezimiz sekretaryasına ulaşarak açılmasını istediğiniz kurslar hakkında yardım alabilirsiniz.

 

SORU: Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

 

Ödemelerinizi TC Vakıfbank Kırşehir Şubesi AESEM hesabı olan TR86 0001 5001 5800 7305 3055 59 nolu hesaba; Ad-Soyad, TC Kimlik Numarası ve Katılacağınız Kursun Adını belirterek yatırmanız ve dekontu Merkezimize teslim etmeniz gerekmektedir. Ödemeler kurs özelliğine bağlı olarak peşin veya taksitli seçeneklerle yapılabilmektedir.