Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

Haberler

Haberler

Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesinde Aydep Eğitimi Verildi

Sivas Bilim Ve Teknoloji Üniversitesinde Aydep Eğitimi Verildi

SBTÜ UZEM ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi UZEM iş birliğiyle Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde 12 Temmuz Çarşamba ve 13 Temmuz Perşembe günlerini kapsayan AYDEP (Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi) eğitimi gerçekleştirildi.

SBTÜ tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz döneminden itibaren kullanılması planlanan AYDEP sistemini tanıtmak ve anlatmak üzere; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünden Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ile UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsa BAHAT kurumumuza gelerek teorik ve uygulamalı bir eğitim gerçekleştirdiler.

AYDEP eğitimi, akademik ve idari personelimizin katılımı ile SBTÜ bilgisayar laboratuvarlarında üç oturumda gerçekleştirildi. Eğitime üniversitemiz fakültelerini temsilen her bölümden en az iki akademisyen olacak şekilde ve ayrıca kalite koordinatörlüğü, lisansüstü eğitim enstitüsü, öğrenci işleri daire başkanlığı ve bilgi işlem daire başkanlığı adına da temsilciler katılım gösterdiler. Eğitimin ilk günü 34, ikinci günü ise 29 katılımcı ile gerçekleştirildi. Eğitmenler tarafından teorik olarak anlatılan her bir detay ve gösterilen her bir özellik, sonrasında katılımcılar tarafından da uygulamaya konularak teori pratikle de desteklenmiş oldu.

AYDEP eğitimi sadece başlangıç olup önümüzdeki süreçte, başta kurumumuzun yeni sisteme adaptasyonunun sağlaması olmak üzere farklı konu ve projeler dolayısıyla SBTÜ UZEM ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi UZEM arasındaki bağlantı ve ilişkiler sürdürülüp daha da geliştirilecektir.

 

15.09.2023 16:53 || 97 kez okundu.